Silivri Sahili

Silivri Sahiliİstanbul'un kargaşasından kurtulduktan sonra Silivri sahilinde sadece yürümek bile insanı rahatlatmak için yeterli. Kolay anlatım açısından sahili üç kısımda inceleyebiliriz. En çok alternatifi sunan birinci kısım, Boşnak Bahçe ve balıkçı hali ile başlamakta. Boşnak Bahçe mevki 2011 yılında yapılan çalışmalar sonucu düzenlenmiş, oluşturulan sosyal donatı alanları ile oldukça güzel bir hale gelmiştir.

Birinci kısmın devamında iskele, çay bahçeleri, balık restaurantlar, öğretmenevi ve barlar bulunmakta.  Zevkinize göre tercih yapmak size kalmış birşey. Hoşlananlar için iskeleyi kullanarak, ya da sandal kiralayarak balık avlamak da bir seçenek.

Silivri SahiliKöprüden sonra başlayan ikinci kısım daha çok yaz aylarında hareket kazanmakta. Belli zamanlarda kurulan lunapark ve sergiler dışında pek alternatif sunmasa da, yürüyüş amacıyla tavsiye edebileceğimiz bir yer. İkinci kısım da yine bir köprü ile sona ermekte.

Risus Beach ClubÜçüncü kısım son bir iki yılda açılan işletmeler sayesinde git gide daha çok canlılık kazanan bir yer. Başlangıcında deniz kıyısında, çimenlerin üzerindeki armut koltuklara oturarak birşeyler içebileceğiniz ve kafa dinleyebileceğiniz çay bahçeleri bulunmakta.

Silivri Kumsalı Devamında hareketli bir akşam geçirebileceğiniz Risus Beach Club ve onun da ardında Silivri kumsalı uzanmakta. Denizin çok temiz olduğunu söyleyemesek de isterseniz girebilir ya da kumların üzerinde güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca denize sıfır konumda, kumsal yanındaki bir restaurantta, manzara eşliğinde keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Silivri sahili fotoğrafları için tıklayınız.
Silivri Firma Rehberi

Silivri'deki firmaları kategorilere göre listeleyerek, adres, telefon gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz.